2. chlapeck? odd?l, vy?kov

Přidej se!

Film o skautingu

Po první akci

Vítej u nás v oddíle. Ať už k nám přicházíš ze smečky vlčat a nebo jsi ve skautu úplně nový, budeš se muset seznámit s několika věcmi. Aby to pro tebe bylo co nejjednodušší, připravili jsme pro tebe tohoto průvodce. Spoustu informací se dozvíš v příručce nováček, kterou by jsi měl co nevidět dostat. Mnoho věcí budeš muset pochytit přímo za pochodu. v tom ti bude pomáhat tvá družina a předevšemi tvůj rádce. Věříme, že všechno zvládneš a bude se ti skautování líbit. Se vším seznam rodiče a nabídni jim schůzku s vůdcem oddílu, pokud na ní ještě nebyli.

Je důležité, aby rodiče znali hlavní informace o oddíle. Dozví se je na stránkách pro ně.

Nováčkovská zkouška

Než nastoupíš na tu pravou skautskou stezku a přijmeme tě do oddílu, je tu ještě nováčkovka. Vrhni se do jejího plnění! Nováčkovská zkouška není nic obtížného. Jenom si chceme otestovat tvůj zájem, takže když projevíš snahu, určitě si ji splníš. Ve skautu tě čekají mnohem těžší zkoušky, takže na tuto máš tři měsíce. Pokud se ti to nepovede, přidáme ti ještě jeden měsíc k dobru, ale víc ne! Skaut bez nováčkovky, to mi nevedeme.

Zkoušku najdeš všitou uprostřed příručky Nováček. Nos si ji na akce.

Nováčkovskou zkoušku je třeba splnit do šesti měsíců!

Co donést

Nejdéle do jednoho měsíce ode dne, kdy jsi přišel, přines tyto věci:

• vyplněnou přihlášku a registrační údaje (ke stažení zde)
  • kopii průkazky zdravotní pojišťovny
  • průkaz na prokázání věku

Přihlášku a registrační údaje můžeš vytisknout na jeden list, ať se šetří papírem. Pokud k nám přicházíš od vlčat nepotřebujeme stranu s přihláškou vůbec. I registrační údaje jste už jednou dávali, ty ale přines ještě jednou, protože za dobu, co jsi ve skautu, se mohlo něco změnit.

Průkaz na prokázání věku slouží na prokázání toho, že ti ještě nebylo 15 let a máš nárok na nižší jízdné v autobuse. Získáš ho na autobusovém nádraží, kde svůj věk prokážeš jiným způsobem a přineseš fotku. Průkazku chceme od všech, protože i když ji někdo má, tak ji s oblibou zapomíná doma. Průkazku nemusíš nosit, pokud máš režijní jízdenku drah nebo celoroční jízdenku na všechny zóny IDS JMK.

Do měsíce je třeba přinést všechny věci.

Upozornění závěrem

Vůbec se nám nelíbí, když někdo nepřijde a není omluven. Taky se nám nelíbí, když někdo přijde jenom, když nemá nic lepšího na práci nebo mu nejde internet.

Pokud jsi přišel nejpozději v lednu, tak s námi pojedeš na tábor. Účastnit se tábora, je odměna za celoroční činnost a zároveň povinnost každého skauta.

Jet na tábor je povinnost každého skauta!

Díky

Děkujeme ti, že jsi se seznámil s našimi očekáváními. Vrhni se na to, ať to máš za sebou. Věříme, že se ti u nás bude líbit.